Фото: священник ПЦУ Феодосій Алісов
Священник Православної Церкви України Феодосій Алісов опікується жінками Кам’янської виправної колонії №34 та радить сприймати їх час ув’язнення, як безперервну сповідь.
Священник ПЦУ Феодосій Алісов звершив таїнство Хрещення чотирьох немовлят в Кам’янській виправній колонії №34.
Про це повідомив журналістам «України Православної» сам отець Феодосій.
«Я несу послух в колонії з Великодня, опікуючись жінками, які там перебувають. Керівництво колонії звернулося до нашої єпархії з проханням про опіку і це з благословіння владики Симеона стало моєю ділянкою для служіння, – розповів отець Феодосій, – до цього я охрестив трьох немовлят на Богоявлення, і чотирьох – тиждень тому. Цю колонію називають в народі для «першоходів», жінки за порушення закону туди потрапляють вперше. А ті, хто народжують, живуть в окремому будинку з дітьми, які можуть перебувають тут до трьох років. Корпус відрізняється від загальної зони, бо керівник виправного закладу дуже старається, щоб у дітей не було дитячої травми.
Охрестити дітей – це ініціатива самих мам, які звертаються із таким проханням до керівництва колонії, а ті своєю чергою просять мене. Хрестильний одяг для діток вони шиють у цеху колонії, а хрестики та ікони подарували ми. Це зворушливе Таїнство, мами сказали, що їм стало значно легше».
За словами о. Феодосія ув’язнені жінки відвідують богослужіння, пишуть записки, йдуть до сповіді. «До них приїжджають представники інших церковних деномінацій, але я бачу, що вони прагнуть саме наших форм церковного життя. Вони кажуть: отче, мені залишилося сидіти три роки. А я кажу їм: сприймайте цей період, як три роки сповіді», – сказав священник.
О. Феодосій стверджує, що реальність, яку він побачив в колонії абсолютно не подібна на те, що показують в серіалах, вони не виправдовуються, не заперечують, вони приймають те, що зробили неправильно і сприймають сьогодення як іспит сумління.
Духівник розповів, що більша частина ув’язнених жінок, коли він приїжджає, просить про молитву і хоче пізнати Христа.
За словами о. Феодосія у колонії жінки за бажанням шиють прапори, військову форму та плетуть маскувальні сітки. І хоча ця робота не є обов’язковою, але жінки приходять і на стінах цехів є чимало прапорів із словами вдячності від конкретних бригад.
Отець Феодосій розповів, що колись на вулиці до нього двічі підходили жінки, які звільнилися, вони дякували йому за приїзди та служби і казали, що хоч як важко, вони не повертаються до старих компаній та старого життя.