Хмельниччина є лідером серед релігійних громад за виходом із підпорядкування УПЦ МП, зараз між ПЦУ та УПЦ МП – майже паритет.
Хмельниччина на початку року була лідером по переходу громад Московського патріархату до ПЦУ, зараз між двома конфесіями майже паритет, втім процес переходу не спинити. Про це пишуть журналісти Національного державного агентства Укрінформ, досліджуючи релігійну ситуацію в регіоні.
«У лютому зі 163 парафій (МП – ред.) 132 перейшли до ПЦУ, ще 31 – до незалежних православних громад. Очевидно, після повномасштабного вторгнення українці прагнуть розірвати релігійні зв’язки з державою-агресором. На Хмельниччині цей процес набув нового сплеску після побиття 2 квітня ветерана російсько-української війни Артура Ананьєва у Свято-Покровському кафедральному соборі. Після цього біля храму зібралося багато людей, які проголосували за його перехід до Православної Церкви України, – йдеться у публікації, – згодом до ПЦУ перейшли також церква Казанської ікони Божої Матері, собор Різдва Пресвятої Богородиці та Свято-Георгіївський храм. Хмельницька обласна рада ухвалила рішення про заборону діяльності Московського патріархату в області, а міська рада, своєю чергою, припинила право на користування 13-ма земельними ділянками для її парафій. Аналогічні рішення ухвалили Кам’янець-Подільська та Нетішинська міські ради».
Те, що відбулося на початку квітня – вже незворотний процес, він об’єктивний і не залежить від міського голови, депутатів. Українці все більше почали усвідомлювати, що вони не повинні мати будь-якого зв’язку через священника з ворожою державою», – цитує видання міського голову Хмельницького Олександра Симчишина.
Нині між релігійними громадами ПЦУ та МПвУ – майже паритет. За інформацією Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної військової адміністрації, ПЦУ налічує 636 релігійних організацій, а Московський патріархат – 683 (у тому числі – монастирі, братства, єпархіальні управління). Від лютого 2022 року розпорядженнями ОВА зареєстровано статути 258-ми релігійних громад МП у новій редакції, з яких 229 перейшли до ПЦУ та 29 – до незалежних православних громад.