Фото з відкритих джерел
У січні 1718 року в друкарні Києво-Печерської лаври було видано книгу «Месяцеслов», яка містить свідчення про те, що обитель продовжувала вважати себе ставропігією Вселенського Патріархату навіть після анексії Київської Митрополії московським патріархатом.
Про це пише священник Олександр Фуштей на сторінці «Історія Української Церкви. Події. Факти.Особистості».
Як зазначається в історичному дослідженні, книга побачила світ «через кілька десятиліть після того, як Вселенський патріарх надав право московському патріарху висвячувати Київського митрополита, а той незаконно анексував Київську митрополію».
На титульній сторінці видання міститься напис, який прямо вказує на канонічний статус Києво-Печерської лаври:
«…Ставропигіи Стійшаго Вселенскаго Константінополскаго Патріархи…»
Це свідчить про те, що ченці Києво-Печерської лаври й надалі ототожнювали монастир із юрисдикцією Вселенського Патріарха.
Оригінал книги «Месяцеслов» 1718 року зараз зберігається у Чернігівському обласному історичному музеї ім. В. В. Тарновського.

