Новини України

ПЦУ на Поліссі: до Української Церкви перейшло майже три сотні парафій

Фото з відкритих джерел

Близько трьохсот парафій доєдналося, або перебуває в процесі долучення до Православної Церкви Україні на Житомирщині за роки після набуття автокефалії.

Про це в ексклюзивному коментарі «Україні Православній» розповів єпископ Житомирський і Овруцький ПЦУ владика Паїсій (Кухарчук).

«Я прийняв єпархію 2017 року, коли там було десь 120 парафій тоді Київського Патріархату, а зараз з тими, що вже зареєстровані та перебувають в процесі переходу до Православної Церкви України, але там вже служить український священник та лунає молитва за Україну, є близько чотирьохсот, – розповів владика. – Перші приєднання до ПЦУ почалися після Томосу. Напевно, жителям був потрібний час, для осмислення, а потім темп переходів покращився. Був період, коли я щодня приймав представників трьох-чотирьох громад МП, які хочуть доєднатися до ПЦУ, а зараз: три-чотири в місяць і це не припиняється. Крім того, на людей вплинуло вторгнення. Чим більше портретів та алей слави загиблих героїв в громадах, тим більше людей навертається до Української Церкви».

Владика також поділися тим, як він взаємодіє з вірянами колишнього МП в Україні: «Я сформував правила приймати всіх вірян особисто, коли переходять зі священником, то наголошувати настоятелю, як це важливо, їхнє приєднання, для вірян, для українського християнства і для мене. Казав, що я відкритий до вас, і моя головна задача – розвиток вашої парафії. Моє правило — намагатися вникнути у те, яка проблема є найгострішою. І відвідувати парафії. Я роздрукував копії Томоса, воджу на парафії як подарунок. Деколи громадам залишають голі стіни, попередній настоятель вивозить все, але я кажу: ми все доробимо, все відновимо. І я тримаю зв’язок із громадами після зустрічі, супроводжую на етапі реєстрації. Моя мета – знати кожну».

На думку владики, держава має завершити процес ліквідації МП до перемоги, бо саме перебування МП на українських теренах буде подразнювачем для ветеранів.

«До сіл повернуться люди, які бачили поведінку МП на Харківщині, Донбасі. Колаборантство МП там частина особистого досвіду, і суспільство достатньо свідоме, щоб бачити різницю між Церквами, – ділиться владика, – парафія – навіть не цеглинка, важлива спільнота суспільства. Вона має бути здорова, вона здатна вплинути і на невоцерковлених та невіруючих людей. Вона власним прикладом може вчити. Правильне мислення вірян може правильно рухати ціле суспільство у правильному напрямку».

На запитання журналіста, що є головним здобутком для архієрея, той відповів, що це те, що люди меншості, які спочатку не прийняли волю більшості, за кілька місяців все одно приходять до Української Церкви.

«Наші священники в селах, де громади перейшли без настоятеля, казали мені, що є віряни, які почали їздити у сусіднє село до свого батюшки з МП. Так ось за кілька місяців майже всі вони повертаються. Ми навіть проговорили це з отцями, я сказав правильно налаштувати інших вірян. Ми зустрічаємо всіх теплом та обіймами. Оце повернення тих, хто спочатку не прийняв, і є моєю особливою радістю. Вони зрозуміли, що ми рідна їм Церква Христова», – сказав владика.

Вам також має сподобатись...