Новини

Як ПЦУ на Кіпрі розбудовує церковне життя українців

Фото: UkrCy

Заснована рік тому, громада ПЦУ на Кіпрі активно розвивається. Подіями, які привернули увагу спільноти, були: Вечір української духовної музики в Лімасолі та Великий Різдвяний концерт в Ларнаці, концерти оперних солістів, які знаються на церковній музиці та духовних піснеспівах,  різдвяна ніч в Пілі з українцями з різних міст, молебень разом із пластунами та їхніми родинами.

Про це йдеться в інтерв’ю українського священника, який був призначений її настоятелем і переїхав зі столиці на острів Петра Зуєва. 

«Для мене це був рік (перебування на Кіпрі – ред.) відкриття нового: нової країни, культури й передусім нових людей, з якими мене тут, на Кіпрі, звів Господь», – розповів у інтерв’ю о. Петро, – …мета місії ПЦУ на Кіпрі, з одного боку – це духовна підтримка українських біженців, з іншого – розбудова українського церковного життя. У чому тут виклик? Потрібно дивитися вперед, а не назад. Іншими словами – зробити давню православну традицію зрозумілою та цікавою для сучасної людини». 

О. Петро розповів, що на Кіпрі здебільшого звертаються з проханням про хрещення дітей, були вінчання. 

«Але тут, на Кіпрі, є й інший запит – чимало людей хочуть отримати допомогу у вивченні християнської традиції. Це молоді, сучасні люди, і мета нашої місії – допомогти їм органічно інтегруватися у церковне життя», – поділився священник, який також має молитовну онлайн-спільноту для вірян з України, з якою тричі на тиждень читає молитви Вечірні з додатковими проханнями та молитвами про перемогу, справедливий мир, українських військових, полонених і біженців. 

Розповідаючи про українську літургію, священник згадав: «… Було багато нових вражень: специфіка архітектури, інтер’єру храму, акустики – усе це, звісно, вразило. Але найбільше запам’яталося інше: десь посередині богослужіння я просто забув, що перебуваю на Кіпрі… Гадаю, що це такий ефект україномовного богослужіння. Ти немов переносишся в Україну!».

Вам також має сподобатись...