Фото з відкритих джерел
Матеріал: «Чесно»
Навчання та робота в Калузі, спільне служіння з очільником РПЦ Кирилом, брат із російським паспортом та пʼять підозр про заперечення збройної агресії росії та розпалювання міжрелігійної ворожнечі.
У Реєстрі зрадників Руху ЧЕСНО 61 релігійний діяч, 60 із них – представники духовенства московського патріархату.
Нещодавно у Черкасах відбувся перехід Свято-Михайлівського собору до Православної Церкви України. Під час цього виникла сутичка між парафіянами ПЦУ та вірянами МПвУ на чолі з митрополитом у Черкасах Феодосієм.
Після суперечок прихильники московського патріархату разом із митрополитом покинули територію храму. Тоді представник ПЦУ та містяни зайшли у храм і провели молебень.
Розповідаємо детальніше, хто такий митрополит Феодосій (Денис Снігірьов) та чим він відзначився.
Служіння в Калузі, відвідини патріарха Кирила
Денис Снігірьов (Феодосій) народився 31 серпня 1974 року в Києві. У 1998 році він закінчив Калузьку духовну семінарію та навчався у Московській семінарії. У 2000-х роках його перевели на служіння в місто Калугу.
Священника призначили секретарем єпархіальної ради Калузької єпархії. Також він був завідуючим канцелярією Калузького єпархіального управління та настоятелем храму на честь Казанської ікони Божої Матері.
У 2001 році Феодосія направили в Україну. Він обіймав низку церковних посад, зокрема в Києві.

У 2015 році, після початку російського вторгнення, Феодосій відвідав спільне богослужіння разом із главою РПЦ патріархом Кирилом. Події відбувались в Патріаршому Успенському соборі московського Кремля. Тоді Феодосій мав статус боярського єпископа.

У 2020 році Феодосія призначили архієпископом «Черкаським і Канівським», а у 2021 році отримав сан митрополита.
Митрополит Євстратій, речник Київської митрополії ПЦУ, зазначив, що Феодосій дав офіційну вказівку під час богослужінь не згадувати державну владу та військо, а лише церковне керівництво. Крім того, під час привітань з Різдвом митрополит традиційно висловлює свою підтримку патріарху Кирилу (РПЦ) та публічно молиться за нього.
Брат Феодосія Ростислав був професором Київської духовної академії (МПвУ – ред.). Вже 9 листопада 2022 року Феодосій отримав вчене звання професора цієї академії.
За даними ЗМІ, Ростислав Снігірьов вилетів до Туреччини та назад до України не повертався. Також він має російський паспорт, який отримав у Калузі на початку 2000 року. Нині працює настоятелем храму РПЦ у місті Мілуокі штату Вісконсін у Сполучених Штатах Америки.

Пʼять підозр
Денис Снігірьов (Феодосій) отримав пʼять підозр від правоохоронців. Перші три – за заперечення збройної агресії рф та розпалювання міжрелігійної ворожнечі. Дві останні стосувалися порушення рівноправності громадян залежно від їхньої релігійної належності, вчинені повторно.
За даними слідства, під керівництвом Снігірьова на сайтах єпархії розміщувались матеріали із пропагандистських сайтів РПЦ: «patriarchia.ru» та «pravmir.ru». У публікаціях поширювались ідеї кремлівського режиму. Також були знайдені матеріали з цитатами промов путіна, де зазначено, що «Крим — це територія росії».
Крім того, після оголошення попередніх підозр Снігірьов продовжив поширювати серед парафіян фейки щодо «захоплення» храму Різдва Пресвятої Богородиці у Черкасах і видворення звідти служителів церкви. Таким чином він намагався дискредитувати священнослужителів інших конфесій.
Перед одним із судових засідань місцеві активісти розстелили російський прапор із зображенням глави РПЦ Кирила біля будівлі суду. Оскільки це був єдиний прохід, Снігірьову довелося пройтись по прапору, але він переступив зображення глави РПЦ.

Митрополит встиг отримати цілодобовий та нічний домашній арешт. Нещодавно засідання суду перенесли, оскільки, за словами судді, Снігірьов перебуває у лікарні із травмами після бійки у Свято-Михайлівському соборі.
Гоніння, промови, «відлучення мера від церкви»
Денис Снігірьов (Феодосій) неодноразово виступав на сесіях Ради ООН із прав людини. У промовах він розповідав про начебто порушення прав віруючих російської церкви та закликав міжнародну спільноту «відреагувати та захистити їх». В одному із виступів Снігірьов маніпулятивно зазначив, що «запобіг спробі силового захоплення кафедрального собору». Йшлося про ймовірний перехід одного із храмів до ПЦУ.
Також Феодосій зазначив, що в соціальних мережах з’явилися образливі погрози мера міста, а також лідера паралельної конфесії про те, що храм скоро не належатиме російській церкві та їм взагалі не місце в Україні.

Примітно, що 9 липня 2024 року одне із судових засідань перенесли, нібито через серцевий напад та госпіталізацію Снігірьова. Натомість 10 липня він зміг виступити онлайн на сесії Ради ООН із прав людини. На це звернули увагу місцеві активісти.

Тоді перед будівлею суду на паркані з’явилися плакати: «Чому Феодосій не може підключитися онлайн на судове засідання», а також «Обміняйте Феодосія на полонених з Азову».
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко засвідчив рішення парафіян про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ. Після сутички між вірянами ПЦУ та російської церкви у соборі Феодосій заявив, що міський голова нібито відлучив себе від православної церкви власними вчинками.
Це митрополит заявив у зверненні до мера: «Свого часу я возив вас до предстоятеля, який благословив вас обиратися мером. Ви стали міським головою завдяки молитвам нашого духовенства та парафіян. Ви обіцяли берегти громадян Черкас, права вірян та не вірян міста. Ви порушили свою обіцянку брутально та криваво. Я як архієрей констатую: вас відлучено від церкви», – зазначив Феодосій.
Зв’язки з лобістами МПвУ
За даними ЗМІ, Денис Снігірьов (Феодосій) мав зустріч з американським адвокатом Робертом Амстердамом, який є лобістом російської церкви та захищає інтереси підсанкційного екснардепа Вадима Новинського.

Також на сторінці «Черкаської єпархії» МП в Україні є згадки, що Феодосій давав свідчення Амстердаму щодо сутички при переході Свято-Михайлівського собору до ПЦУ.
Згодом американський адвокат написав листа до Верховної Ради України з погрозами застосування міжнародних санкцій щодо нардепів, які підтримають голосування за законопроєкт (№ 8371) про заборону «московської церкви». Амстердам назвав себе міжнародним юридичним радником МПвУ. Тоді комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики заявив, що звернеться до СБУ щодо втручання у внутрішні справи держави з боку громадянина США адвоката Роберта Амстердама.

