Новини України

Цифри дослідження свідчать про християнську ідентифікація країни – КМІС

Фото: pomisna.info

Релігійна самоідентифікація українців майже не змінилася за останні роки – 70% українців вважають себе православними. Серед них найбільше – 56% серед усіх респондентів – зараховують себе до Православної Церкви України, що становить 81% серед усіх православних мешканців України. Ще 7% зараховують себе до Православної Церкви «без конкретизації» і 6% – до Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Про це йдеться в останньому соціологічному дослідженні Київського міжнародного інституту соціології.

«Такі цифри говорять про християнську самоідентифікацію країни, – сказав в коментарі «Україні Православній» виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушецький, – якщо до цих цифр додати римо- та греко-католики, протестантські деномінації, то це говорить про Україну, як про християнське суспільство».

Також на думку соціолога, цифри довіри до Церкви можуть зменшуватися через скандали, пов’язані із РПЦ. 

Соціолог також вважає, що процес секуляризації іде і якщо Православна Церква України хоче зберігати популярність, їй слід думати, як ставати Церквою громадянського суспільства, як завжди говорити сучасною мовою та відповідати на виклики. 

На прохання прокоментувати, чи є закономірність у тому, що, чим старша людина, тим менше серед них атеїстів. Так згідно з дослідженням, серед 18-29 річних атеїстів 20%, серед 30-69 річних – 10-11%, серед 70+ річних – 8%. Тут соціолог відповів, що питання відкрите, чи люди з віком стають більш релігійними, а загалом релігійність знижується.

«Релігійність зберігається там, де суспільства більш гнучкі та швидше реагують на ситуації, слід розуміти, що, наприклад, у бідному суспільстві не може бути священник на дорогому авто, – сказав Антон Грушецький, – тому для ПЦУ важливо думати, як зберегти й примножувати свій потенціал. Бо підростають нові покоління і їм слід відповідати на запитання, що таке Церква, як відповідати життєвим реаліям та потребам. Але якщо священник буде еталоном скромності, самопожертви та служіння громадам, то Церква матиме більше довіри і знизить можливість спекуляцій щодо себе».

Вам також має сподобатись...