Фото з відкритих джерел
Головний стратегічний інтерес моспатріархату після прийняття закону про «заборону МП» тягнути час.
Такого висновку доходить журналістка видання «Лівий берег», коли аналізує результати візиту делегації Вселенського патріархату, поведінку очільників МПвУ, та начебто їхнє бажання усамостійнення.
Авторка статті «Патріархат для України: вигадка чи реальність» пише, що очільник московського патріархату в Україні сам ініціював зустріч з посланцями Вселенського, при цьому зустріч відбувалася в момент, коли на офіційному сайті РПЦ публікували чергову заяву про «утиски УПЦ МП» в Україні.
«УПЦ МП ніколи не піде ні на які домовленості з Константинополем чи на предметне зближення з ПЦУ. Крапка. – пише авторка, – … І зовсім не тому, що зі сторони МП на зустрічі (йдеться про зустріч делегації Фанара та митрополита Онуфрія – ред.) був присутній також головний проросійський «яструб» Антоній (Паканич). І не тому, що жодних офіційних повідомлень-комюніке за її результатами, тим більше – спільних фотографій, не публікувалося (бо для чого зайвий раз дражнити москву?, – С.К.).
Все значно простіше. Після ухвалення так званого «церковного закону» МПвУ вимушена тонко балансувати. Їхній головний стратегічний інтерес – тягнути час.
Це – раз. На усунення юридичних зв’язків з москвою закон дає дев’ять місяців. Додайте сюди апеляції-касації й інші судові процедури. За ці дев’ять місяців може «здохнути або ішак або падишах», або ще щось змінитися. Передовсім – на фронті. Таке собі «ждунство». Власне, з собором в Феофанії в травні 2022-го був аналогічний розрахунок і він, як ми бачимо, спрацював».
Авторка скептично ставиться до бажання усамостійнення Моспатріархат, бо «Онуфрій отримає «бунт на кораблі» – свої його не підтримають».
Автор стверджує, що у такому випадку «того ж дня з москви прийде ухвала про зняття Онуфрія (Березовського) з кафедри «митрополита Київського». «Формально Москва має на таке повне право. А Онуфрій опиниться в ситуації, в якій тридцять років перебував патріарх Філарет.
Ну, і по-третє, сам митрополит Онуфрій ніколи не піде на відверту конфронтацію з москвою. Бо він – плоть від плоті Російської православної церкви…», – йдеться в статті.
Журналістка пише, що відповідно до попередньої запланованої програми, окрім зустрічі із президентом, про яку просив Вселенський патріарх, були заплановані «двосторонки» з прем’єром, спікером і секретарем РНБО, але вони чомусь не відбулися.