Новини України

Клір МП можна перевіряти одним запитанням: «Чи дійсний Томос про автокефалію?»

Фото з відкритих джерел

Створення будь-якого «канонічного даху» для моспатріархату в Україні не розв’яже проблеми МПвУ, бо це церковна структура вождистського типу, яка має і специфічне керування, і особливий стиль мислення та тип духовності. А спроби створити іншу юрисдикцію буде порушенням Томоса про автокефалію.

Найвідоміший в Україні каліграф дизайнер, мистецтвознавець Олексій Чекаль зреагував дописом на пропозиції окремих блогерів та аналітиків запровадити екзархат, ще одну юрисдикцію чи іншої форми «канонічний дах» для парафій Моспатріархату, які не доєдналися до ПЦУ.

«В роки монопольної «канонічності» в Україні УПЦ/РПЦ нам здавалося, що створення УПЦ Константинопольського патріархату, по-перше, дасть нам, православним українцям, можливість вільно молитися Богові у храмах канонічної (але не московської) юрисдикції та, по-друге, наблизить створення в Україні автокефальної Церкви. Це був крок «проти МП» і «за автокефалію», – міркує на своєму Фейсбук-акаунті Олексій Чекаль і запитує, – як можна оцінити такий проєкт сьогодні, коли в Україні вже існує канонічна помісна Церква?»

Створення такої юрисдикції, на думку Олексія, суперечить Томосу про автокефалію. Де, зокрема, проголошується воля Матері-Церкви, «щоб уся Православна Церква, що знаходиться в межах політично сформованої та цілковито незалежної держави України разом зі Священними Митрополіями, Архієпископіями, Єпископіями, монастирями, парафіями та всіма в них церковними установами …».

«Церковна структура (мається на увазі УПЦ МП – ред.)вождистського типу. І це не лише про стиль керування. Це також про стиль мислення та тип духовності. Предстоятель – це «благодатний старець». Бог «відкриває старцеві Свої плани», а той відповідно до них керує Церквою. Отже, той, хто проти «старця», – автоматично стає противником «планів Бога». А той, хто, навпаки, дослуховується до предстоятеля, – виконує Божу волю, – пояснює Олексій, чому МПвУ навіть і не допоможе ще одна юрисдикція чи екзархат в Україні.

Дизайнер пропонує ставити перед кліром МП питання – як оцінювати кроки Константинополя в Україні: як вияв пастирської відповідальності або ж як «канонічний злочин»?

«Чий Крим»? – питають сьогодні у росіян, перевіряючи їх на адекватність. Так само, завдяки одному єдиному питанню можна перевірити на адекватність і кліриків УПЦ-МП. Це питання звучатиме так – «Чи дійсний Томос про автокефалію?», – пропонує Олексій Чекаль.

«Якщо Томос «не дійсний», то патріарх Варфоломій – порушник канонічної традиції, дії якого не вилікували, а, навпаки, поглибили церковне розділення в Україні…

А якщо «Томос дійсний», то його потрібно виконувати. Не вигадувати, «під себе», нову, вигіднішу та комфортнішу для тебе юрисдикцію, а «слідувати Томосу», тобто приєднатися до вже існуючої в Україні Помісної Церкви», – міркує дизайнер.

Олексій переконаний, що створення ПЦУ було безпосереднім втручанням Бога в наше життя.

Бог знову засвідчив Свою присутність у житті нашої Церкви, бо обраний Собором предстоятель став справжнім центром церковного життя та безальтернативною за ступенем впливу постаттю в ПЦУ.

«На наших очах відбувалися історичні події, які на багато століть наперед визначатимуть долю Української Церкви. (Та я дуже тішуся, що як дизайнер створив графічний образ цієї важливішої для країни події)… «Перейти до греків» було колись і моєю мрією. Але сьогодні я член Православної Церкви України й жодної хвилини не шкодував, що свого часу зробив цей крок»,  – резюмує Олексій.

Вам також має сподобатись...