Фото з відкритих джерел
Митрополит Тихон зі США приїхав «підтримати народ України, який страждає від агресії», відвідавши найбільш далекі від фронту Буковину і мирне Тернопілля та зустрічаючись виключно з представниками юрисдикції РПЦ в Україні.
Про це заявив речник Київської митрополії ПЦУ митрополит Білоцерківський Євстратій, підсумовуючи в особистому відеоблозі візит о України ієрарха Православної Церкви Америки митрополита Тихона.
«Митрополит Тихон зі США приїхав «підтримати народ України, який страждає від агресії», відвідавши найбільш далекі від фронту Буковину і мирне Тернопілля та зустрічаючись виключно з представниками юрисдикції РПЦ в Україні, – заявив у своєму блозі речник ПЦУ, – він не поїхав до Бучі, до міст, які постраждали від війни, а поїхав на Буковину, щоб висловити найкраще побажання та підтримку виключно Московському патріархату».
На думку митрополита Євстратія, правдива підтримка українського народу могла би бути більш видимою та діяльною.
«Він не був зобов’язаний зустрічатися із кліром ПЦУ, хоча це канонічно правильно, але хоча б міг зустрітися із представниками громадськості, релігійних організацій. Він спілкувався виключно в монастирях та храмах Моспатрірхату, виключно з аудиторією МП… При цьому богослужіння велися церковнослов’янською, англійською та навіть румунськими мовами, але жодного разу не було української», – зауважив єпископ Української Церкви.
На думку речника Київського митрополії, Митрополита Православної Церкви Америки МП представляла, як предстоятеля, хоча він один з ієрархів, статус Церкви, якої не визначено. Наприклад, розповів владика, в наступній країні, Румунії, його зустрічали як паломника, а не як предстоятеля. Бо Румунська церква не визнає її. Митрополит продовжує в Царгород, можливо, там він почує більше правди про Україну.
У попередньому коментарі митрополит Євстратій проаналізував генезис Православної Церкви Америки, яка формально вважається незалежною, але внутрішній вплив там здійснює Моспатріархат.
«Початки ПЦА були принесені з території імперської Росії на Аляску та Тихоокеанське узбережжя. Після продажу Аляски США православ’я почало поширюватися і в Америці. Після революції ПЦА розірвало зв’язок із РПЦ, але останні наполягли на возз’єднанні. 1970 році Московська патріархія видала Томос про начебто проголошення автокефалії (хоча це прерогатива Вселенського патріархату)», – розповів єпископ.
На думку речника ПЦУ, надія МП полягала у тому, щоб об’єднати навколо цієї юрисдикції інші православні конфесії, яких і США кілька та підірвати вплив Вселенського патріархату.
«Але ПЦА була визнана лише Російською Церквою, Грузинською, Польською, Церквою Чеських земель та Словаччини. ПЦА невеличка юрисдикція, 23 тисячі родин зареєстровані, як члени юрисдикції. Більшість церков не визнає її автокефального статусу», – резюмує владика.
На думку єпископа, хоча МПвУ заявила, що їх визнає Православна Церква в Америці, насправді їх підтримує частина РПЦ, яка певним чином опинилася в історичних обставинах, формально вважається незалежною, але внутрішній вплив там здійснює Моспатріархат.