Новини України

Вже майже 260 нардепів готові підтримати заборону МП

До ЗМІ потрапив перелік підписів народних депутатів, які виступають за заборону функціонування в України Московського патріархату та прагнуть винести відповідну постанову на голосування в сесійну залу Верховної Ради.

Список у четвер, 12 жовтня, публікує «Главком».

Нагадаємо, 5 жовтня стало відомо, що народні депутати зібрали 226 підписів за звернення до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука стосовно розгляду проєкту закону щодо заборони діяльності МП в Україні, як церкви з центром у державі-агресорі. Тоді про це повідомила народна депутатка Юлія Клименко з «Голосу».

Сам Руслан Стефанчук раніше заявляв, що в парламенті, можливо, немає необхідної кількості голосів для цього.

«Втім, Стефанчук тоді залишив місце для відступу, зробивши ремарку, що всередині фракцій, зокрема, в «Слузі народу», ведеться робота у цьому напрямку. І ця робота врешті дала результат», – пише «Главком», публікуючи список.

Станом на 5 жовтня журналісти нарахували 225 нардепів-підписантів, але одне прізвище (ймовірно, зі «Слуги народу») написано надто нерозбірливо, а ще один депутат (Іванчук) уже помер.

Цікаво, що серед підписантів звернення до Стефанчука є сам голова ВР Руслан Стефанчук, його перший заступник Олександр Корнієнко та заступниця Олена Кондратюк.

Юлія Клименко на своїй офіційній сторінці у Facebook відреагувала на статтю Главкома щодо законопроєктів про заборону московської церкви та висловила кілька тез стосовно опублікованих списків нардепів: «Перш за все – оприлюднені списки не є фінальними і не надавалися нікому. Вони разом із зверненням були зареєстровані виключно у внутрішній електронній системі Верховної Ради України разом із зверненням до Спікера.

По-друге, на момент офіційної реєстрації підписантів було 240 і ще як мінімум 19 колег не встигли підписати, але зроблять це на найближчому пленарному засіданні.

По-третє, мова іде про законопроєкти 8371, 8371-1, 8221, 8262 та 8012, а не про зп 10126, який був зареєстрований пару днів тому на прохання СБУ і який може бути внесений правкою в зп 8371 (базовий і більш системний зп) між 1м та 2м читанням».

Також один з ініціаторів збору підписів з боку «слуг народу» Олександр Аліксійчук стверджує, що насправді кількість підписантів звернення до Стефанчука – 240. Багато хто з нардепів встиг долучитися до цього «флешмобу» в останній момент, а ще 19 висловили бажання поставити свій підпис вже після того, як звернення було зареєстровано в Апараті Верховної Ради. Тобто загальна кількість парламентарів, які готові підтримати один з законопроєктів щодо заборони РПЦ та її афілійованих представництв в Україні, – 259.

«Аби нардепи визначалися швидше, у цей чутливий процес днями втрутилася навіть Служба безпеки. Спецслужба звернулася до Верховної Ради з пропозицією розширити список підстав для заборони через суд релігійних організацій. Голова Служби Василь Малюк пропонує або окремим законом, або під час доопрацювання вже зареєстрованих законопроєктів доповнити перелік таких підстав. Якщо нині «смертним гріхом» для священнослужителів Кримінальний кодекс визначає колабораційну діяльність, то, за пропозицію СБУ, релігійні організації можна буде забороняти, якщо їхні високопоставлені представники будуть помічені в розв’язуванні, веденні та пропаганді війни, підготовці терактів, геноциді та інших злочинах воєнного часу.

СБУ стверджує, що діяльність Російської православної церкви на території України спрямована на підтримку збройної агресії Росії, реалізацію геноцидної політики РФ та депортацію українців.

З початку повномасштабного вторгнення здійснюється досудове розслідування 65 кримінальних проваджень щодо 65 священнослужителів «УПЦ МП», у тому числі стосовно 15 архієреїв, частина з яких є юридичними керівниками релігійних організацій – управлінь, монастирів, центрів тощо. Тобто причин для застосування нових запропонованих норм для заборони філіалу Російської церкви в Україні накопичилося вдосталь», – також зазначає оглядач «Главкома» Павло Вуєць.

Вам також має сподобатись...