Фото з відкритих джерел
27 квітня 2024 року очільник РПЦ Кирил Гундяєв направив послання Предстоятелям Помісних Православних Церков, а також звернувся до представників міжнародних організацій.
Про це повідомляє РІСУ.
За повідомленням пресслужби РПЦ, Кирила обурило те, що 24 квітня Служба безпеки України проводила обшуки у Святогірській лаврі та висунула підозру митрополиту МПвУ Арсенію, який публічно розкрив інформацію про розташування українських збройних сил. Сам митрополит Арсеній був затриманий під час обшуку, а 25 квітня суд заарештував його на 60 днів утримання під вартою без права внесення застави.
«Багатоденний арешт митрополита Арсенія за штучними, надуманими підставами є черговим з низки інших каральних заходів, спрямованих проти публічних спікерів Української Православної Церкви та її інформаційних ресурсів», – заявив очільник РПЦ Кирил Гундяєв і згадав також про те, що 13 березня цього року, СБУ заявила про порушення кримінальної справи стосовно 14 співробітників релігійного інформаційного ресурсу «Союз православних журналістів», звинувативши їх у «державній зраді», «колабораціонізмі» та інших злочинах.
Гундяєв знову порушив питання про підготовку до прийняття в другому читанні законопроєкту Кабінету міністрів України № 8371 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», що триває в українському парламенті.
«Метою законопроєкту є фактична заборона Української Православної Церкви, а також полегшення процесу вилучення її храмів та майна, чого не приховують у своїх публічних виступах самі законодавці», – заявив Гундяєв.
Він також заговорив про нібито «антирелігійний терор в Україні».
У зверненнях до керівників та представників міжнародних організацій Кирил попросив їх «звернути увагу на перечислені ним факти кричущого зневажання прав людини в Україні та докласти зусиль до захисту права на свободу віросповідання віруючих і громад Української Православної Церкви».
Послання Кирил направив главам Антіохійської, Єрусалимської, Грузинської, Сербської Румунської, Албанської, Польської, Чехословацької, Американської та Македонських Церков, та Священному Синоду Болгарської Православної Церкви.
А також: генеральному секретарю ООН Антоніо Гутеррішу, верховному комісару ООН з прав людини Фолькеру Тюрку, генеральному секретарю ОБСЄ Хельгі Марія Шміду, директору Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини Маттео Мекаччі, генеральному секретарю Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич.