Фото: Pomisna.info
Рішення останнього Синоду Православної Церкви України свідчать про вектори розвитку Церкви та більш чітке розмежування з «російською» версією православ’я.
Про це пишуть журналісти державного агентства «Укрінформ», аналізуючи рішення останнього Синоду ПЦУ.
Зокрема, з церковного календаря вилучили Олександра Невського, на канонізації якого у 1547 році наполіг Іван Грозний. Політика Невського, спрямована на протистояння Заходу та підтримання союзницьких взаємин з Ордою, зрештою і призвела до формування тієї «окремої цивілізації», якою себе вважає росія.

Фото з відкритих джерел
Журналісти цитують історика Андрія Стародуба, який, вітаючи рішення вилучити з церковного календаря О. Невського, сказав: «Невипадково, що саме до цих двох фігур (Невського та Грозного) звернувся й Сталін наприкінці 1930-х, який чітко розумів, що, на відміну від «тлєтворного Запада», де монарх міг бути визнаний святим за благочестиве життя чи благодійність, у даному випадку йшлося виключно про «сакралізацію» певного, сказати б, «геополітичного вибору».
Серед знакових рішень Синоду журналісти вважають те, що призначений минулої весни виконуючим обов’язки намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Авраамій став єпископом та позбувся приставки «в.о.», став повноцінним очільником монастиря.

Фото: Pomisna.info
Це рішення, на думку медіа, сигнал духовенству та монахам моспатріархату в Україні. «Це вже другий клірик УПЦ МП, який в ПЦУ став єпископом менш ніж за рік. Тож, аби клірику моспатріархату стати єпископом в ПЦУ, слід мати незаплямовану чернечу репутацію, мати молитовну дисципліну і ще… любити власну країну», – йдеться в статті.