Новини

Патріарх Варфоломій висловив впевненість, що всі Церкви визнають ПЦУ

Фото з відкритих джерел

Турботою Вселенського Патріархату є єдність і конструктивна співпраця між православними Церквами, а Вселенський Патріарх Варфоломій докладатиме всіх зусиль, щоб усі православні Церкви говорили єдиним голосом і давали єдине свідчення світу, а також висловив впевненість, що ті православні Церкви, які ще не визнали автокефалію Православної Церкви України, зроблять це в майбутньому.

Про це йшлося під час виступу Його Всесвятості Патріарха Варфоломія у монастирі Святого Георгія в Килкисі (Греція), де його Всесвятість перебуває із візитом.

Під час свого виступу, присвяченому церковній єдності, Патріарх Варфоломій розповів деякі деталі в організації собору на Криті, і питання участі у ньому росіян.

Патріарх Варфоломій нагадав про свої зусилля з початку своєї каденції щодо заохочення зустрічей між православними предстоятелями, кульмінацією яких стали кілька підготовчих сесій. Він розповів, що в січні 2016 року він запропонував провести Святий і Великий Собор Православної Церкви в Константинополі в церкві святої Ірини, але це було відхилено росіянами, нібито через присутність півмісяця на куполі.

«Наче в росії немає молота і серпа атеїстичного комунізму; проте півмісяць їх турбував. Дозвольте мені зазначити, що церква святої Ірини не була перетворена на мечеть, а залишалася музеєм і, сьогодні, слугує концертним залом завдяки своїм чудовим акустичним властивостям», – прокоментував цей факт Патріарх.

Розмірковуючи про події собору на Криті, Патріарх Варфоломій зазначив небажання Російської, Болгарської та Грузинської Церков, а також Антіохійського Патріархату брати участь у ньому, посилаючись на різні відмовки. Він також пригадав, як патріарх Московський Кирило відвідував Фанар у 2018 році, щоб відмовити Патріархат від продовження надання автокефалії Української Церкви, але його зусилля провалилися.

Патріарх Варфоломій зауважив: «Вони [росіяни] вважали, що їхня відсутність на Соборі на Криті стала причиною, чому Фанар оголосить українську автокефалію. Проте вони нічого не досягли, і незабаром після цього Вселенський Патріархат надав автокефалію Українській Церкві, визнавши право наших 40-45 мільйонів українських братів і сестер на незалежну Церкву, вільну від контролю москви. Трохи пізніше, у лютому 2022 року, москва почала бомбардування та вбивства, доводячи, що це не їхня материнська Церква, а їхній ворог».

Його Всесвятість спрогнозував, що з часом інші православні Церкви, які ще не визнали українську автокефалію, слідуватимуть цьому прикладу, як це було в історії з іншими автокефальними Церквами. Він навів приклад Церкви Греції, яка оголосила свою автокефалію в 1833 році, що призвело до 17-річної розриву з Вселенським Патріархатом, перш ніж останній офіційно визнав її в 1850 році, після повторних запитів з боку грецького уряду.

Висловлюючи вдячність братам-ієрархам за їхні постійні візити до Константинополя, Патріарх зазначив: «Всі звертаються до Вселенського Патріархату як до точки відліку, центру православ’я, люблячої Матері-Церкви. Виняток становлять давні Патріархати Олександрії, Антіохії та Єрусалиму, а також Кіпрська Церква; всі нові Церкви – включаючи невдячну Російську Церкву – мають свої корені в Вселенському Патріархаті»…

Вам також має сподобатись...