Новини України

Пресслужба Одеської єпархії ПЦУ опублікувала розʼяснення щодо приєднання військового храму до ПЦУ

Фото з відкритих джерел

Управління Одеської єпархії Православної Церкви України повідомило про повернення військового храму, розташованого на території Військово-медичного клінічного центру Південного регіону, до юрисдикції ПЦУ. У єпархії назвали це рішення «актом відновлення історичної справедливості».

Як зазначається в офіційній заяві, протягом тривалого часу храм перебував у юрисдикції структури, яка «зберігає канонічний та адміністративний зв’язок із країною-агресором». В єпархії наголосили, що під час повномасштабної війни «знаходження релігійного осередку на території стратегічного військового медичного закладу під керівництвом Московського патріархату було не лише духовним парадоксом, але й прямою загрозою національній безпеці».

У заяві також згадується колишній настоятель храму Віктор Градомський, якому, за даними єпархії, було призупинено українське громадянство та який був внесений до бази сайту «Миротворець».

В Одеській єпархії ПЦУ наголосили, що «сьогоднішнє повернення храму до лона Православної Церкви України – це акт відновлення історичної справедливості та очищення святого місця від ідеології «русского міра»».

Основною метою переходу громади названо духовну підтримку українських військових та медиків. За словами представників єпархії, храм має стати «місцем духовної сили, розради та української молитви за перемогу і мир, де кожен військовослужбовець почуватиметься захищеним і духовно підтриманим рідною Церквою».

Крім того, в ПЦУ підтримали ініціативу щодо перейменування святині. Замість Свято-Олександро-Невського храм буде переосвячений на честь преподобного Агапіта Печерського. У заяві підкреслюється, що «шанування російського князя Олександра Невського, чий образ століттями використовувався російською пропагандою для мілітаристських та імперських цілей, є неприпустимим у стінах українського військового госпіталю».

Також повідомляється, що фрески та розписи із зображеннями російських історичних діячів будуть замінені відповідно до православної традиції та сучасних українських реалій.

В Одеській єпархії наголосили, що всі процедури переходу громади були проведені «виключно у правовому полі України, відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та за волевиявленням громади». Натомість заяви про нібито силове захоплення храму там назвали «свідомою маніпуляцією, провокацією та спробою розпалити релігійну ворожнечу в прифронтовому місті».

На завершення в єпархії закликали до єдності та підтримки українських захисників. «Храм прп. Агапіта Києво-Печерського цілителя відтепер відчинений для кожного, хто з чистим серцем та рідною українською мовою прагне звертатися до Бога за оздоровлення наших захисників і захисниць, за медиків, за перемогу України та справедливий мир», – йдеться у заяві.

Вам також має сподобатись...